Robinson četl v parku zakázanou Sellnerovu řeč. Neuvěříte kolik lidí přišlo..

Někdo dnes na Twitteru napsal, že kdyby britské úřady minulý týden nechaly rakouského aktivistu Martina Sellnera v Hyde Parku promluvit, jeho řeč by oslovila možná pár set lidí. Tím, že mu do Británie zakázaly vstup jen proto, že chtěl v Hyde Parku na posvátném místě pro svobodu slova mluvit právě o svobodě slova, jeho kauze daly hlas. A když dnes jeho řeč v Hyde Parku četl Tommy Robinson, na místě jej poslouchalo nejméně 1000 lidí a desetitisíce sledovaly živý přenos na internetu.

Je vážně směšné sledovat české studentíky, jak kňourají nad údajným omezováním svobody slova v České republice, ačkoliv kromě nedávného obvinění Martina Zapletala pro jeho proti-islámský projev je v současné době situace celkem dobrá. Nekonají se razie proti pravicovým disidentům jako před 9 lety. Lidé nejsou celé měsíce na vazbě za lepení samolepek nebo pořádání koncertů, jako před 9 lety.

Policie obušky a vodními děly nerozhání shromáždění pravičáků v českých městech. Jediné, co se dnes děje, je povzdechnutí si prezidenta Zemana nad neobjektivností některých českých médií, včetně veřejnoprávní ČT, a studenti jsou hned v ulicích. Když nám policie vyrážela dveře od bytů, dávala pouta, a vláčela nás po policejních služebnách jen pro naše názory, tito studentíci byli většinou zticha a možná nám to i ve své pravdě a lásce přáli.

Pokračovaní článku >

Číst dál