Německá média prolomili jedno zásadní tabu, které se týká muslimských migrantů

Ešte pred dvoma či troma rokmi bolo pre nemecké médiá označovanie niektorých prisťahovaleckých štvrtí s vyšším podielom moslimského obyvateľstva za „no-go zónu“ niečo nepredstaviteľné. Teraz sa však tento pohľad mení a o problematických štvrtiach sa začína otvorene hovoriť.

Dokonca aj kritici liberálnej prisťahovaleckej politiky súhlasia s tým, že migračná kríza predsa len priniesla niečo pozitívne. Mainstreamové médiá opustili svoj „ostych“ a úplne otvorene rozoberajú problémy, ktoré predtým len „hanblivo“ obchádzali. Okrem problémov s integráciou najmä moslimských prisťahovalcov ide predovšetkým o tému tzv. „no-go zón“. Nedávno o jednej takej v Kolíne nad Rýnom písal denník Die Welt a teraz sa pridáva magazín Focus.

Vplyvný magazín pripúšťa, že štvrť Marxloh v Duisburgu sa teraz snaží nálepky „no-go zóna“ zbaviť. Téme už sa nevyhýbajú ani politici a prezident Frank-Walter Steinmeier sa počas svojej návštevy Duisburgu vypravil práve do tej časti mesta, kde pretrvávajú problémy s integráciou moslimských prisťahovalcov. To je jasná známka toho, že predstavitelia politického mainstreamu chcú túto tému prevziať od politikov z Alternatívy pre Nemecko a posilniť svoje slabnúce pozície u voličov.

Pokračovaní článku >

Číst dál